1η και 3η θέση: για δεύτερη χρονιά στο βάθρο..
Μάι 21 2023
στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα στίβου
Μεγάλη επιτυχία στο στίβο από τους μαθητές του Αρσακείου Λυκείου Θεσσαλονίκης Χαρίτωνα Τάσση και Αντώνη Πολύμερου που διακρίθηκαν στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα στίβου Ελλάδας-Κύπρου.
Ο Χαρίτων Τάσσης για δεύτερη χρονιά κατέλαβε την 1η θέση στα 100μ με χρόνο 10.92 και ο Αντώνης Πολυμέρου επίσης για 2η χρονιά κατέκτησε μετάλλιο στον ακοντισμό καταλαμβάνοντας την 3η θέση με επίδοση 59.20.
Συγχαρητήρια στους δυο τελειόφοιτους μαθητές μας! Τους ευχόμαστε ανάλογη επιτυχία και στις πανελλήνιες εξετάσεις!