Την Τετάρτη 24 Μαϊου η ομάδα πετοσφαίρισης μαθητριών του Σχολείου μας έλαβε μέρος στους Σχολικούς Αγώνες Πετοσφαίρισης που διοργανώθηκαν από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Μίκρας. Η ομάδα μας σημείωσε δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες, χαρίζοντας με αυτό τον τρόπο την πρώτη θέση στο Σχολείο μας.
Κύριο στόχο του σχολικού πρωταθλήματος αποτελεί η χαρά της συμμετοχής και η προώθηση της κοινωνικοποίησης και των ηθικών αξιών του αθλητισμού μέσα από τους αγώνες.
Το σχολείο μας εκπροσώπησαν οι μαθήτριες: Βασιλική Αποστολίδου, Θεανώ Ιωάννου, Δήμητρα Κολτσάκη, Ιωάννα Κολώνια, Βασιλική Παπαβασιλείου, Φωτεινή Μεταλλίδη, Ελένη Καραπέδη, Παναγιώτα Σκιαδά και Μαρία Ματζίρη.
Την ομάδα συνόδευσε ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής Βασίλης Μαθάς.
Συγχαρητήρια κορίτσια! Σας ευχόμαστε να συνεχίσετε να γεύεστε τη χαρά του αγώνα!