31η Αιμοδοσία στο Αρσάκειο Λύκειο Θεσσαλονίκης
Δεκ 11 2019
![](https://thessaloniki.arsakeio.gr/wp-content/uploads/2019/12/αιμοδοσια-300x230.jpg)
Η Τράπεζα Αίματος του σχολείου εξυπηρετεί σε δύσκολες στιγμές τους δικούς μας ανθρώπους, τα μέλη δηλαδή της αρσακειακής κοινότητας: τους μαθητές και τις μαθήτριές μας, τους απόφοιτους, τους εργαζόμενους και τις οικογένειές μας. Ταυτόχρονα, όμως, συμβάλλει στην αντιμετώπιση των διαρκών κι επιτακτικών αναγκών όλων των συνανθρώπων μας.
Άλλωστε, η αιμοδοσία είναι μια κοινωνική και ανθρώπινη προσφορά -ίσως η ευκολότερη στη διαδικασία της και ταυτόχρονα μία από τις πιο ουσιαστικές. Αξίζει, λοιπόν, να ενισχυθεί με κάθε τρόπο η προσπάθειά μας.