Έξι μαθητές της ΣΤ’ τάξης και τρεις συνοδοί εκπαιδευτικοί βρέθηκαν για μια αξέχαστη εβδομάδα Erasmus+ στο Kuusalu Keskkool κοντά στο Ταλίν της Εσθονίας. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της Διαπίστευσης που έχει λάβει το σχολείο μας για τα έτη 2021-27, σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα του Εrasmus+. Μαθητές και εκπαιδευτικοί προσέρχονταν καθημερινά στο σχολείο και παρακολουθούσαν μαθήματα και εργαστήρια ενώ παράλληλα συμμετείχαν και σε ημερήσιες ή απογευματινές ξεναγήσεις.
Όλοι οι μαθητές που συμμετείχαν στην επίσκεψη Erasmus+ φιλοξενήθηκαν από τις εσθονικές οικογένειες που τους υποδέχθηκαν ένθερμα. Οι μαθητές που συμμετείχαν ήταν οι :
Αθηνόδωρος Πορτοκαλίδης, Κωνσταντίνος Κουγιανός, Φιλαρέτη Σακελλάρη, Κασσάνδρα Παπαδοπούλου, Ήλια Ιωάννα Εξηνταβελώνη και Ισμήνη Δάφνη Απριλία Τσιγαρά. Τους μαθητές συνόδεψαν η Διευθύντρια κ. Κωνσταντινίδου, η καθηγήτρια κ. Κυριακίδου και η υπεύθυνη του προγράμματος Εrasmus+ κ.Πλακίδα.
Πατώντας στην παρακάτω εικόνα μπορείτε να δείτε ένα βίντεο αφιερωμένο στην παραπάνω μαθητική κινητικότητα.