ΑΡΣΑΚΕΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΓΑΛΛΙΚΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022
Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την επιτυχία τους στις εξετάσεις γλωσσομάθειας κατά το σχολικό έτος 2021-2022 !
Οι μαθητές του Αρσακείου Γυμνασίου και Λυκείου Θεσσαλονίκης σημείωσαν 100% επιτυχία στην εξεταστική περίοδο Δεκεμβρίου 2021 στα επίπεδα DELF A1 και DELF B1. 100% επιτυχία με ιδιαίτερα υψηλή βαθμολογία και στην εξεταστική περίοδο Μαΐου 2022 σε όλα τα επίπεδα: DELF A1, DELF A2, DELF B1 και DELF B2, όπως σε όλα τα Αρσάκεια Σχολεία. Το DELF B2 πιστοποιεί το υψηλό επίπεδο γνώσης της Γαλλικής Γλώσσας και είναι απαραίτητο για φοίτηση σε γαλλικά και γαλλόφωνα πανεπιστήμια.
Ευχόμαστε καλή πρόοδο και δύναμη στην επίτευξη των στόχων τους!