Ο Εθνικός Οργανισμός Υποστήριξης eTwinning διοργανώνει για το σχολικό έτος 2023-2024 άλλες 2 επιμορφωτικές τηλεκπαιδεύσεις για την Ευρωπαϊκή Δράση eTwinning τον μήνα Ιούνιο. Στο πλαίσιο αυτό, η καθηγήτρια Αγγλικών του σχολείου μας και πρέσβειρα eTwinning κ. Κατερίνα Κυριακίδου σε συνεργασία με την πρέσβειρα κ. Ελένη Ρώσσιου, θα πραγματοποιήσουν τις ακόλουθες τηλεκπαιδεύσεις για εκπαιδευτικούς που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που ενδιαφέρονται να γνωρίσουν τη δράση αυτή.
A/A | Τίτλος Τηλεκπαίδευσης | Ημερομηνία | Ώρα Έναρξης | Διάρκεια | Ομάδα/Στόχος – Link αίτησης συμμετοχής |
1. | eTwinning Schools |
14/6/2024
|
18:00 | 90΄ |
(Ημερίδα για Προχωρημένους 3) https://www.etwinning.gr/various/webexreg.php?id=831
|
2. | eTwinning και Εργαστήρια Δεξιοτήτων – Συνεργατικές δράσεις για την Καλλιέργεια Γνώσεων, Δεξιοτήτων και Ικανοτήτων | 18/6/2024 | 18:00 | 90΄ |
(Ημερίδα για Αρχάριους & Προχωρημένους)
https://www.etwinning.gr/various/webexreg.php?id=837
|
Οι θέσεις για τις τηλεκπαιδεύσεις είναι περιορισμένες και για αυτό οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα πρέπει να αιτηθούν άμεσα τη συμμετοχή τους είτε ακολουθώντας τους παραπάνω συνδέσμους, είτε μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης: http://www.etwinning.gr/news/webinars. Στην ηλεκτρονική διεύθυνση που θα δηλώσουν οι εκπαιδευτικοί κατά τη δήλωση συμμετοχής θα τους αποσταλεί ηλεκτρονικά η πρόσκληση και το πρόγραμμα για την τηλεκπαίδευση. Μετά το τέλος των τηλεκπαιδεύσεων θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.