Στοιχεία Επικοινωνίας – Ώρες Συνεργασίας με τους Διδάσκοντες για το σχολικό έτος 2021-2022
Σεπ 2 2021

Για την τακτική επικοινωνία των γονέων με τους καθηγητές των παιδιών  σχετικά με την επίδοσή τους ή κάθε άλλο παιδαγωγικό θέμα, ορίζονται οι παρακάτω ώρες συνεργασίας. Για όσο διάστημα η υγειονομική κρίση που προκαλεί η covid19 επιβάλλει την αποφυγή συγχρωτισμού, παρακαλούμε πολύ να προτιμάται η τηλεφωνική επικοινωνία με τους καθηγητές στο τηλέφωνο της Γραμματείας [2310304000, εσωτ.450]. Σε περίπτωση που ο καθηγητής ήδη συνομιλεί με άλλο γονέα, η Γραμματεία θα τον ενημερώνει, προκειμένου να επικοινωνήσει ο ίδιος το συντομότερο δυνατό.
Εάν κρίνεται απολύτως απαραίτητη η διά ζώσης επικοινωνία, υπενθυμίζουμε πως για την είσοδο στον χώρο του Σχολείου απαιτείται είτε πιστοποιητικό πλήρους εμβολιασμού ή νόσησης covid19 είτε βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος εργαστηριακού ελέγχου των τελευταίων 48 ωρών. Επιπλέον, είναι δυνατόν να προγραμματιστεί σε συνεννόηση με τη Γραμματεία του Σχολείου συνάντηση με τη Διεύθυνση και την Υποδιεύθυνση του Σχολείου για κάθε παιδαγωγικό θέμα.
Πρόθεση και επιδίωξη του Σχολείου είναι η παραγωγική συνεργασία με τους γονείς με στόχο την ουσιαστική πρόοδο, αλλά και την ψυχοκοινωνική ανάπτυξη των μαθητών και μαθητριών μας.

Αρσάκειο Λύκειο Θεσσαλονίκης
τηλ.2310-304000, εσωτ.450
ηλεκτρονική διεύθυνση: lyk-t@arsakeio.gr

Διευθύντρια: Άννα Σγουρού (φιλόλογος) [εσωτ.451]
Υποδιευθυντής: Ιωάννης Καλούτσας (μαθηματικός) [εσωτ.453]

ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΟΝΕΩΝ με τους ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ
Σχολικό Έτος 2021-2022

Ειδικότητα Όνομα Ημέρα και ‘Ωρα
ΠΕ01 Θεολόγος Νεονάκης Αντώνιος Τρίτη 11:40 – 12:20
 

ΠΕ02 Φιλόλογοι

 

Σγουρού Άννα [διευθύντρια] Καθημερινά, σε συνεννόηση με τη Γραμματεία
Αναγνώστου Ιφιγένεια Τρίτη 09:00 – 09:40
Βαλταδώρου Σταυρούλα Τρίτη 09:00 – 09:40
Βαβαρούτσος Βίκτωρ Τρίτη 9:55 – 10:35
Βουλγαράκη Αντωνία Τρίτη 12:35 – 13:15
Δεμίρη Βασιλική Τρίτη 12:35 – 13:15
Ιωακειμίδου Αικατερίνη [Συντονίστρια Σχολείων] Τρίτη 09:00 – 09:40 [εσωτ. 471]
Νάνου Γεωργία Τρίτη 13:25 – 14:05
Παπαδοπούλου Ειρήνη Τρίτη 13:25 – 14:05
Πετμεζάρη Μάρθα* Τρίτη 13:25 – 14:05
Πλατσή Παναγιώτα Τρίτη 10:45 – 11:25
Χαριτίδου Σοφία Τρίτη 09:00 – 09:40
 

ΠΕ03 Μαθηματικοί

 

Καλούτσας Ιωάννης [υποδιευθυντής] Καθημερινά, σε συνεννόηση με τη Γραμματεία
Κανελλοπούλου Παρασκευή Τρίτη 12:35 – 13:15
Μάντζιος Αλέξιος* Τρίτη 11:40 – 12:20
Μιχαλόπουλος Νικόλαος Τρίτη 10:45 – 11:25
Σατσλή Νικολέτα* Τρίτη 11:40 – 12:20
Τασιούλα Χαρίκλεια Τρίτη 12:35 – 13:15
ΠΕ04 Φυσικοί Καβαρδίνας Νικόλαος Τρίτη 9:55 – 10:35
Μπούτσικας Στυλιανός Τρίτη 11:40 – 12:20
Τεμπερεκίδης Βασίλειος Τρίτη 10:45 – 11:25
Χρυσοβέργης Κωνσταντίνος Τρίτη 11:40 – 12:20
ΠΕ04 Χημικοί Μυλωνάς Βασίλειος Τρίτη 12:35 – 13:15
Στεφανίδου Γεωργία* Τρίτη 9:55 – 10:35
ΠΕ04 Βιολόγοι Κοκκάλου Αλέξιος Τρίτη 12:35 – 13:15
Ντίνα Όλγα* Τρίτη 10:45 – 11:25
ΠΕ05 Γαλλικών Γάτσου Ιουλία Τρίτη 12:35 – 13:15
Καρασάββα Σοφία Τρίτη 11:40 – 12:20
Γάτση Παναγιώτα* Τρίτη 11:40 – 12:20
ΠΕ06 Αγγλικών Δήμος Ευάγγελος* Τρίτη 10:45 – 11:25
Κωσταρά Βασιλική  Τρίτη 9:55 – 10:35
Οικονόμου Άννα  Τρίτη 9:55 – 10:35
Οικονόμου Παναγιώτα*  Τρίτη 9:55 – 10:35
Σταυρίδου Αγλαΐα* Τρίτη 10:45 – 11:25

ΠΕ07 Γερμανικών

 

Αλεξάνδρου  Χρυσάνθη Τρίτη 11:40 – 12:20
Αποσιάδου Μιχαέλα* Τρίτη 11:40 – 12:20
Φόρστερ Χριστίνα* Τρίτη 11:40 – 12:20
ΠΕ08 Καλλλιτεχνικών Σπανός Θεόδωρος* Τρίτη 12:35 – 13:15
ΠΕ11 Γυμναστές Γκριμπίζης Νικόλαος Τρίτη 11:40 – 12:20
Εμίνογλου Στέλλα Τρίτη 12:35 – 13:15
ΠΕ79.01 Μουσικής Γκίνη Αναστασία* Τρίτη 09:00 – 09:40
ΠΕ80 Οικονομολόγοι Βέργουλα Αμαλία-Μαρία Τρίτη 13:25 – 14:05
Σαρμή Στέλλα* Τρίτη 09:00 – 09:40

ΠΕ86 Πληροφορικής

 

Αργυροπούλου Βασιλική* Τρίτη 13:25 – 14:05
Γεωργάκας Εμμανουήλ* Τρίτη 9:55 – 10:35
Σφυρίδου Ολυμπία Τρίτη 10:45 – 11:25

* Καθηγητές που δέχονται στο χώρο του Γυμνασίου

Γραμματεία
Αγγελική Βαντή [εσωτ.450]

Παρασκευαστής Εργαστηρίου Φυσικών Επιστημών
Δημήτριος Μπατγίδης

Υπευθυνότητα Τμημάτων
Α1 Πλατσή – Βέργουλα Β3 Βαβαρούτσος – Μυλωνάς
Α2 Νάνου – Γκριμπίζης Β4 Νεονάκης – Βαλταδώρου
Α3 Δεμίρη – Οικονόμου Α. Γ1θρ Παπαδοπούλου – Καρασάββα
Α4 Τασιούλα – Καβαρδίνας Γ2οικ Μιχαλόπουλος – Βουλγαράκη
Β1 Χρυσοβέργης – Εμίνογλου Γ3ιατ Αναγνώστου – Αλεξάνδρου
Β2 Μπούτσικας – Κοκκάλου Γ4πολ Χαριτίδου – Κωσταρά

Μπορείτε να εκτυπώσετε τις ώρες συνεργασίας με τους διδάσκοντες εδώ.